Beskrivning
Söker erfaren medryttare pga. graviditet till mina två tävlingshästar. Kommer även behöva hjälp efter graviditeten.
Den ena hästen är en äldre tävlingshäst under igångsättning efter fått föl. Hon är pigg men världens snällaste häst.
Den andra hästen är en toppstammad hopphäst med mycket blod och energi, han är snäll men kan vara väldigt elektisk och kvick.
Söker dig som vill jobba honom på ridbanan och i skogen-ingen hoppning. Jag jobbar honom med mycket uppvärmning i skritt och det är ett fortsatt krav. Minst 1 gång i veckan behöver jag din hjälp, då ingår även att mocka hage etc. Dem står på vår egna lilla gård med få hästar och lugn miljö. 15 min från Växjö centrum, 7 min från Alvesta.
Du behöver vara van vid hästar med mycket energi, ha en mjuk hand och ett lugn över dig. Låter det intressant hör av dig så berättar jag mer.
Du ska vara över 18 år.
Annons ID:jV-4YrdtX