HästNet Sverige AB©

Sadelmakare, sadelutprovare
FöretagsnamnMärke/ModellTelefonFaxE-post
Bero Rid & Sport, SadelmakeriUtprovning, rep, renoveringar, omstoppning, försäljning, sadelutprovare 08-510 251 61 08-510 252 52 berith@berorid.se
Bombibitt sadelmakeriNytillverkning, reparationer, sadelutprovning 0430-231 13   
C Malmsten SadelmakeriNytillverkning, rep, omstoppningar, specialinriktning, westernsadlar 070-520 95 95  info@cmsadelmakeri.se
Dalahästens sadelutprovningSadelutprovare 070-362 81 95  dalahastens@gmail.com
Dalhems Tölt och Pass 070-543 78 21  evakarin.bengtsson@telia.com
De Zooto SadelmakeriTillverkning, utprovning, rep, omstoppning 0152-221 41   
Equi Team International AB 073-702 06 05  ub@equiteam-international.se
Faringe SadelmakeriNytillverkning, omstoppning, reparationer 0174-210 33  stina@faringesadelmakeri.se
Gardells SadelmakeriOmstoppning sadelinpassning 0321-165 85 0321-165 85 karin@gardells.com
Göteborgs SadelmakeriOmstoppning och inpassning av sadlar 070-576 02 52  info@goteborgssadelmakeri.se
Halvmånen Sadelmakeri ABSadelomstoppning, sadelreparation, nyproduktion 040-16 12 55  my@halvanen.se
HippofysenSadelutprovare 070-679 72 71  sarah@aranels.se
Horse Farm 0346-155 50 0346-154 50 anna@horsefarm.nu
Hälsokällan Diti, GislavedSadelinprovare 070-372 13 94  anna@halsokallanditi.se
Joa SadelkonsultSadelutprovare 073-935 11 01  info@sadelkonsult.se
Johanssons Väsk & Sadelmakeri 0474-220 01  sadelmakare_johansson@hotmail.com
Johnnys Sadelmakeri StrömsholmÄven reparationer 0220-433 00 0220-438 71 info@sadelmakarn.se
Lilian Ågren, SadelmakareFlexselen, nytillverkning 070-665 71 22  info@flexselen.se
Mustang 08-591 205 01  mustangsaddlery@gmail.com
Oj Sporthorses 070-668 80 60  ojsporthorses@outlook.com
Pietsch Läderverkstad 070-277 61 58  info@laderverkstad.se
Ranch52Sadelutprovare för Deuber & Partner 072-219 77 49  deuber@ranch52.se
Sadelateljén, Vaggeryd 070-542 72 78  adermalm@hotmail.com
Sadeldoktorn AB 070-720 94 15  jimmy_sadeldoktorn@tele2.se
Sadelmakarna ABSadelprovning, omstoppning, reparation 08-511 724 04 08-511 709 03 lena@sadelmakarna.com
Sadelvingen, SadelmakeriTillverkning, inprovningar, omstoppningar, rep. i Södertälje 070-234 72 24   
Sandris 070-214 06 12  sandris@sandris.nu
Sarwes SadelmakeriReparationer och renoveringar 035-326 31  carina@sarwe.com
Stenåsa SadelmakeriOmstoppning, sadelutprovning, försäljning, reparationer, nytillverkning. 070-352 20 08  info@stenasasadelmakeri.com
Svenljunga Sadelmakeri AB 0325-123 85  info@svenljunga-sadelmakeri.se
SW Sadelmakeri 070-645 30 88  info@swsadelmakeri.se
Trolldalens Sadelmakeri 073-080 66 82  mari@trolldalenssadelmakeri.se
Ullas Sadelmakeri, Färnäs 070-672 49 89  ullassadelmakeri@telia.com
Unicorns Sadelmakeri NotvikenSadelmakarmästare, inprovning, omstoppning 070-636 49 78  unicornssadelmakeri@telia.com

HästNet Sverige AB©
www.hastnet.se
Tel 0581-155 50     Fax 0581-144 00